Meningokok a očkování. Kdy je vhodné nechat dítě očkovat?

Zodpovězené
17. čer 2019

Dobrý den,

mám rok a půl syna a chtěla jsem se zeptat, jestli je lepší očkovat Meningokok nebo spíš počkat až bude větší? Četla jsem, že je ta látka hodně agresivní, že někomu to sedí a někomu ne. Zase nechci dávat synovi do tělíčka tolik látek.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

závažnou meningokokovou infekcí může onemocnět kdykoliv kdokoliv.

Mezi nejpočetnější skupiny nemocných patří právě ti nejmenší. Jestliže uvažujete o ochraně synka před infekcí, začněte s vakcinací co nejdříve.

Moje zkušenost s očkováním je dobrá, postvakcinační reakce jsou běžné, někdy bolí místo vpichu ( spíše dospěláky ).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová