Mohou to být potničky?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

v pátek se na dovolené udělalo synovi špatně a byl unavený. Celý týden bylo horko, i když jsme se snažili držet mimo sluníčko, vedru se vyhnout nedalo. Nechtěl moc jíst a pít. Mysleli jsme si, že je hlavně unavený z výletů. K večeru měl horečky a měl je i v sobotu, po lécích klesly. Včera i dnes už říká, že je mu dobře, hraje si, mlsá dobře, ale má takovou krupičku po celém těle.

Mohou to být potničky?

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie problém není zcela patrný, proto nemohu přesně posoudit. Dle Vašeho popisu by se o potničky jednat mohlo. Kdyby ale kožní projevy přetrvávaly, doporučuji navštívit Vašeho praktického lékaře pro děti a dorost či kožní oddělení.

Výskyt horečky a únavy by mohl značit úpal z pobytu v teplém prostředí či přítomnost nějakého infektu, proto při přetrvávání obtíží doporučuji navštívit Vašeho praktického lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká