Molusky. Jak se jich co nejrychleji a efektivně zbavit?

Zodpovězené
9. led 2024

Dobrý den,

ráda bych dostala radu, jak se zbavit co nejdříve molusek?

Ideálně, co na ně?

Četla jsem, že léčba trvá až 12 měsíců.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

terapie molusek opravdu někdy trvá dlouho, záleží na množství a metodě léčby.
Léčbu můžeme rozdělit na symptomatickou (tj. řešící pouze příznaky především pak svědění) a to např. tekutý pudr, chladivá pěna, apod.

A poté léčbu samotných molusek. Tu můžeme ještě rozdělit na neinvazivní a invazivní. Z neinvazivní je to např. terapie laserem. Z invazivní pak ošetření tekutým dusíkem (zmrazení), hydroxidem (poleptání), či speciálním seškrabováním. Seškrabování je sice nejinvazivnější metodou, za to však také nejvíce účinnou.

Doporučuji navštívit kožní ambulanci, kde Vám dle rozsevu, symptomů a Vašich preferencí doporučí nejvhodnější terapii.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká