Rybenky - jak se jich zbavit?

lovely22
4. dub 2018

Holky bojovaly jste někdy s rybenkami? Já se těch potvor nemůžu zbavit a to už jsem vyzkoušela snad všechno! Poraďte, jestli víte jak na ně. Děkuji!

marii90
5. dub 2018

Kdysi jsme je objevili u nasich, staci misto dobre vetrat a aby nebylo zaparene/vlhke a samozrejme pravidelne vytirat. Zadny specialni figl nebyl potreba ☺

janapetrvalska
5. dub 2018

jsou ty lepitka, davse to na zem a hak pujdou kolem prilepi se.. jinak rybenek se nezbavis pokud bydlis v panelaku. ty muzes delst vse spravne (vetrat a nemit vlhkost) ale treba nekdo v baraku vytre , nevyvetra, koupelny v panelaku vime jsk jsou ..me ppmohly ty lepitka ale stejne se objevi i kdyz si myslim ze uz jsou fuc

konidana
5. dub 2018

Ja s nima nebojuju😎 občas se potkáváme,no..

marii90
5. dub 2018

@janapetrvalska Ono by v panelaku mozna stacilo,aby se nemely pod co schovat (skrinky mit na nozickach atd.) Sousedi je v byte vedle meli a my ne, a vetsinou vylitly presne zpod tech tmavych mist. Pracku jsem odsouvala cca co 14 dni a vzala to pod ni savem, aby jim to pripadne smrdelo. Koupelnu jsme nechavali zasadne otevrenou, krome doby koupani - i kvuli lepsimu schnuti rucniku ☺ Jsou to mrsky, nedaji se ani zamest, jak se schovaji treba do spar 😃

bubbi
5. dub 2018

nevím, jestli se jich dá nějak zbavit 😉 Máme ty lepítka na zemi, ale moc na ně nejdou, takže se spolu asi budeme muset naučit žít 😀 Naštěstí to není žádná invaze, jen sem tam nějakou potkám.. a někde jsem četla, že zabírá položit na zem vanilkový lusk, prej to nemají rádi, ale vyzkoušené to nemám.

janapetrvalska
5. dub 2018

@marii90 jo taky nechavame otevrenou koupelnu, ale me lezou pres stupacku ty potvory ... pracku bohuzel neodsunu .. to bych usela prekopat velou koupelnu .. ja ma jednu dve za tyden, me ty lepky pomahaji :D

2hanah
5. dub 2018

@lovely22 četla jsem někde, že vanilkou a podařilo se najít: https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=427465&...

jancabr
5. dub 2018

my je máme pouze na záchodě, ale máme ještě staré umakartové jádro. Uvidíme zda se to zlepší po rekonstrukci. Chvíli jsem používala lepítka, ty pomáhala. Ale po roce jsem to vzdala a prostě spolu tak nějak žijeme.

mandyn
5. dub 2018

Taky jsem s nimi bojovala, ale nakonec jsem se někde dočetla, že pokud nejsou přemnožené, jsou užitečné a nijak neškodí, takže od té doby jsme se tu nějak,, sžili''

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
barumat
5. dub 2018

Já jsem v rodinným domku a máme je tu taky a zlikvidovat se prostě nedají - máme na záchodě i v koupelně okno, větráme, vytírám minimálně obden, ale ty mrchy jsou zalezlé pod dlaždičkami a vylézají v noci asi puklinami ve spárách, podél trubek odpadu atd. Tchýně o nich do našeho nastěhování a rekonstrukce vůbec nevěděla, hořejšek se nepoužíval, bylo tu staré lino. Všechno zrušené, vytlučené, nové, a stejně tu jsou. Na polepy se chytí jedna - dvě a konec. Takže holt vybíjím, v noci jdu na záchod, zabiju jednu - dvě, umeju ruce v koupelně, zabiju jednu - dvě, někdy žádnou, jak kdy. Ale zabíjím je pořád a jsou tu furt. Taky jsem už zoufalá, prostě mě to vytáčí. Ještě mě napadlo, že jsou možná na půdě a lezou dolů větráky, fakt netuším. Máme malé dítě, andulky, rybičky, takže celé to tu vystříkat nějakým svinstvem taky nejde. Prostě je to ksindl 😖

helen_h
5. dub 2018

Máme jenom na záchodě a jak už tu někdo psal - šachtou přes stupačky sem lezou. Ale je jich tam naštěstí málo, vidím je jen občas a v jiné místnosti nejsou.

lovely22
autor
6. dub 2018

My bydlíme v RD a máme je hlavně na chodbě a v prádelně. Už jsem vyzkoušela všechno, na ty lepítka se vždycky nějaký chytnou, ale asi se pořád rozmnožují, prostě je to furt dokola, už vážně nevím co s tím 😠

eva118
6. dub 2018

Taky k nám lezou přes stupačky, sem tam se jedna objeví. Vystříkala jsem stupačky biolitem na lezoucí hmyz a byl na dlouho pokoj. Teď ho budu muset zase pohledat.

ariadna12
6. dub 2018

Zaridit, aby v miste vyskytu proudil vzduch, a zlikvidovat mista, kde se mrsky schovavaji (temna mista jako pod prackou, skviry pod prahy, vystrikat stupacky, atd.). Jsme v cihlovem dome a potkavam je taky, tudiz jsme kolegyne v boji😀. Zkusim na ne vsechno, irituje mne, ze potkavam nejen male, ale uz pekne macate.

wampzee
7. dub 2018

Mají rády vlhko..takže nastrouhat bramboru, dát někam do rohu a ráno tu hromádku podebrat a vyhodit i s rybenkami. Takhle jsem se to dočetla na jednom hmyzím fóru 🙂

lovely22
autor
7. dub 2018

@wampzee to už jsem zkoušela a nevlezla tam ani jedna 😣

lovely22
autor
7. dub 2018

@poah taky jsem zkoušela a žádný efekt 😠

terezapetrova
7. dub 2018

@marii90 mame skříňky na nozickach nebo rovnou nasroubovane na zeď takze se zeme nedotýkají vubec a rybenky k tomu..

marii90
7. dub 2018

@terezapetrova tak meli asi svetloplachy 😂

alubif
7. dub 2018

Rybenky se živí lidským ,,odpadem" - jako opadaná kůže, bakterie, takže často vytírat - podlahu savem, sprcháč savem proti plísnim. Bydlení po bývalích majitelych bylo zamořené, teď potkám v noci tak jednou týdně jednu.

sobist
7. dub 2018

Mě pomohl sprej Biolit proti lezoucímu hmyzu. Nastříkala jsem ho všude, kam to šlo a nechala docela dlouho působit (několik hodin), počet rybenek se značně snížil. Jsou tady teda pořád, ale máme staré podlahy a spoustu míst, kam můžou zalézt, takže se počty snažím hlavně snižovat, ale s vyhubením neodborným způsobem v celém bytě nepočítám.

terezapetrova
7. dub 2018

@marii90 Ted nerozumim, jakoze vy jste měli svetloplachy? 🙂

terezapetrova
7. dub 2018

@marii90 koukam, ze asi každým dnem čekáte příchod mimimka? Preju hladký průběh porodu a zdravé děťátko 🙂

marii90
7. dub 2018

@terezapetrova Sousedi v panelaku. K nam se nastesti "neprokousali" 😁 ale co, asi bych se s nima nijak neprala, pokud by fakt nebyla nejaka maxi invaze, taky chteji byt na svete 😊
Jinak dekuji, uz se tesim, mam toho uz plny kecky 😂

kachna_b
7. dub 2018

Skúste Biokill. Ja som tým vedela vystriekať stupačku a rohy v kúpelni v podnájme (sused pod nami bol celkom prasa a liezla od neho rôzna háveď). Je úplne bezpečný, pokial nechováte kočku alebo rybyčky. A je na všemožnú háveď