Může být za řidší stolicí u dítěte jogurt podávaný k jídlu každý den?

Zodpovězené
19. únor 2019

Dobrý den,

dvouletý syn, donedávna ještě kojený, začal po odstavení vyžadovat každý den jogurt. Od té doby má však řidší stolici (není to vysloveně průjem, ale současně ani stolice pevného skupenství). Předpokládám, že za to mohou živé bakterie v jogurtu. (Doufám, že se nejedná o intoleranci mléka.) Nijak mi to nevadí, jen bych potřebovala ujistit, že je to v pořádku a jeho střevní mikroflóra nijak netrpí.

Děkuji a přeji krásný den.

Dobrý den,

je to v pořádku, řidší stolice jednou nebo dvakrát denně je v rámci fyziologické normy. Intolerance kravského mléka má mnohem prudší a zřetelnější projevy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová