Může se jednat o modřinu?

Zodpovězené
5. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, jestli byste mi náhodou neuměla pomoci, co by to mohlo být.

Maličký má 5 týdnů, při převlékání jsem si všimla, že má na ruce něco tak červeného. Připomíná mi to modřinu nebo něco takového. Není to vystouplé, ani to nekrvácí, není to ani nateklé, ani to není strup, jen povrchové na pokožce. Vůbec netuším, co se stalo, jak a ani kde, jestli jsme ho nějak špatně chytili nebo si to někde odřel, protože žádný pláč navíc kromě toho, že je hladový, jsem nezaznamenala. K doktorce určitě zajdeme, ale alespoň prozatím nějaká rada. Vím, že z fotky těžko hodnotit, ale možná budete umět poradit.

Děkuji velmi pěkně.

Dobrý den,

přesně, jak píšete, z fotografie a bez vyšetření se to těžko hodnotí. Modřina by to mohla být. Pokud to bude přetrvávat a nebude se to vybarvovat (od tmavě modré po žlutou barvu až do úplného zmizení), pak to ukažte Vašemu PLDD ke zhodnocení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká