Náhodná teplota u dítěte. Je nutné absolvovat Rtg vyšetření (kvůli záření)?

Zodpovězené
12. srp 2020

Dobrý den,

dnes jsme byli se synem, dva a půl roku starým, u paní doktorky, co zaskakuje za naši. Před asi třemi týdny jsme byli u naší paní pediatričky-syn pokašlával, měl čirou rýmu a teplotu jeden až dva dny až 39 stupňů. Kašel dávno ustal, rýma také, je živý a úplně bez jakýchkoli potíží. Občas mu ale od té doby naměřím teplotu až 38 stupňů, většinou to tak vyskočí párkrát do týdne. Byli jsme tedy dnes u zaskakující paní doktorky, zdál se jí v pořádku, crp nízké, ale určitý poslechový nález a zítra doporučen Rtg plic.

Je to prosím nutné absolvovat?

Samozřejmě, že tam s ním půjdeme, ale raději bych se Vás přeptala kvůli Rtg záření.

Děkuji moc.

Dobrý den,

též doporučuji udělat chlapci rtg plic, je to indikované (správný postup). Radiační zátěž je minimální, nemusíte mít obavy.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová