Neklid před usnutím. Může to značit nějaké onemocnění?

Zodpovězené
16. kvě 2020

Dobrý den,

máme syna a jsou mu čerstvě 4 roky. Už od nějakých 9 měsíců života při usínání začal hýbat hlavou ze strany na stranu a dokud neusne, tak to dělá. Mysleli jsme si s manželem, že ho to přejde až povyroste, ale stále to trvá a pořád nás to zneklidňuje. Až na toto se jeví, že je to normální dítě.

Myslíte si, že to může značit nějaké onemocnění, nebo je to jen neklid?

Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

na podobnou otázku jsem odpovídala na Koníkovi celkem nedávno, zkuste prosím pročíst.
Je to poněkud nezvyklý způsob usínání, nicméně děje se. Se zráním mozku postupně dojde k úpravě stavu. Zatím doporučuji zavést spánkové rituály, dítě maximálně chránit před vyrušováním při usínání, zkusit jej uklidnit. Podávat (třeba 1 měsíc, a po nějaké době opakovat) Omega-3 mastné kyseliny, B- komplex.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová