Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nekončící rýma. Co by už konečně pomohlo?

Zodpovězené
11. pro 2019

Dobrý den,

moc prosím o radu. Dcera má od půlky října rýmu. Střídavě bílou a zelenou. Měla Pamycon, pak ATB Amoksiklav, a pak zase Pamycon. Po dobrání ATB opět po dvou dnech rýma.
Do toho začala kašlat. Jakmile lehne, několikrát za noc má záchvaty kašle nebo přes den, když třeba chvilku běhá. Nos si nechá odsát, ale okamžitě zase chrčí, i když má nos čistý (pokud se nadechne nosem, není nic slyšet).
Už jsem opravdu nešťastná, protože do školky nemůže. Dle vyšetření je vše ok, stěry nos a krk, rtg hlavy a hrudníku, crp, ORL mandle zvětšené mezi 1 a 2. stupněm.
Možná to není moc srozumitelné, ale už nevím, co dělat. Koupili jsme inhalátor, zvlhčovač vzduchu, dávám déčko, laktobacily, Lichořeřišnici, Prospan, používám konvičku, i když voda neproteče, ale aspoň vše vysmrká. Už nevím, jak jí pomoct....v noci pláče, že jí od kašle bolí krk, pořád zní jak s plným nosem, rýma se pořád tvoří.

Děkuji za jakoukoli radu. Dnes dostala žádanku na alergo, ale nemyslím si, že to je tím....děkuju moc❤️

Dobrý den,

podle Vašeho popisu je slečna vyšetřena kompletně (nevyčetla jsem její přesný věk, je cca mezi 3 a 5 let) a také přeléčena. Proto bych též uvažovala o alergickém podkladě, nicméně jen alergologické vyšetření situaci nevyřeší. Nejdříve bych udělala opatření doma - odstranění vlhkosti a plísní v bytě, vyloučení domácích zvířat z domácnosti (včetně rybiček a ptáků), snížení zátěže prachem (peřiny, závěsy, koberce, dekorace, plyšové hračky).
Dále bych popátrala v anamnéze - měla dívka v kojeneckém věku gastroezofageální reflux? Jsou v rodině alergikové, astmatici?
Zkušebně bych doporučila podávat trvale léky na alergii (např. Zodac), jen s vysazením před alergologickou testací. Zároveň by bylo vhodné předat holčičku do péče respirační (plicní) poradny ke sledování a adekvátní léčbě.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová