Netradiční dotaz - škoda způsobená dítětem v ordinaci lékaře. Existují v ordinaci pediatra pravidla pro uložení drahých přístrojů?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den, paní doktorko,

mám netradiční dotaz - existují v pediatrické ordinaci pravidla pro uložení drahých přístrojů?

Jde mi o to, že dítě na běžné kontrole v 18 měsících shodilo nedopatřením přístroj uložený na poličce pod lehátkem. Při kontrole byli oba rodiče, pod lehátko nemohli vidět, dítě hlídali, ale toto se stalo spíše nedopatřením. Lékař však svádí vinu na rodiče a chce po nich zaplatit škodu - původně celou hodnotu přístroje, nyní "jen" 19 tisíc.

Jsou nějaká bezpečnostní pravidla, kam drahé a křehké věci ukládat?

Děkuji

Dobrý den,

vidím to spíše na právní tahanice. Ordinace bývají omezeně velké a děti příliš čilé. Nějaká pevná pravidla organizace veškerého prostoru ordinace nejsou, Nejvíce se musí dítě chránit před chemikáliemi a elektrickým proudem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová