Nezlepšující se kašel a zvýšená teplota již 4. den u 3letého dítěte. Jak postupovat?

Zodpovězené
19. bře 2019

Dobrý den,

tříletý syn má již od soboty zvýšenou teplotu do 38 stupňů, kašel a silnou rýmu. Kašel má vlhký dopoledne a odpoledne, večer a v noci spíše suchý a dráždivý. Přes den dostává Mucosolvan a na noc Tussin. Včera jsme byli u dr, prý poslechové čistý. Mě se přesto nelíbí ten noční kašel, rychle namáhavé dýchání při spánku, nechutenství a hlavně neustupující teplota. Virózu již měl, ale nikdy takový podivný průběh. Prosím o radu. Máme žádat třeba rtg plic???

Děkuji.

Dobrý den,

letošní sezona respiračních infektů se vyznačovala, mimo jiné, až 5 - 6 dní trvajícími horečkami. Kašel a subfebrilie ( teplota do 38 C ) i nechutenství může být vyvoláno rýmou, resp. zánětem v nosohltanu, v dutinách, případně ve středouší ( někdy chybí jasnější typické příznaky ). Při nelepšícím se průběhu infektu, nebo jeho zhoršení ( vysoká horečka, zvracení, polykací potíže, malý příjem tekutin, malé močení, vyrážka, atd. ) bych doporučila opakovanou kontrolu pediatrem, případně ORL lékařem a na závěr RTG plic.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová