Nutrilon 1. Jak se řídit dávkováním?

Zodpovězené
19. kvě 2020

Dobrý den, paní doktorko,

kojím částečně a k tomu mám 4x denně přikrmovat UM, tak bych se chtěla zeptat. Syn, 5 měsíců, mi vypije 180 UM, ale poslední dobou mám pocit, že je to na něho moc, protože i když odkrkne, tak se po chvilce, někdy i za delší dobu, pozvrací. Tak jsem si říkala, že bych zkusila dávat UM méně. Na krabičce je uvedeno, že by měl mít 5x denně 200 ml, tudíž 6 odměrek.

Znamená to, že i kdybych dala třeba 135 ml, mám dát 6 odměrek UM, nebo se mám řídit dle tabulky na krabičce, kde je u 135 ml 4,5 odměrky?

Děkuji moc za odpověď🙂.

Dobrý den,
denní i jednotlivá dávka Nutrilonu se řídí potřebami dítěte. Údaje na krabici jsou nadnesené a málokterý kojenec vybžunkne výrobcem doporučené množství. V 5 měsících je důležité zavést kojenci nemléčné příkrmy, což vidím jako prioritu. Po příkrmu dítě nakojíte, nebo dáte Nutrilon v množství, které dítě toleruje dobře, bez zvracení, např. 120 - 150 ml.
Rekonstituce mléka je u mléčných formulí stejná, tj. na 30 ml vody 1 odměrka sušiny. Čili do 120 ml vody 4 odměrky, do 150 ml vody 5 odměrek, do 180 ml vody 6 odměrek. Výsledné množství mléka v lahvičce bude po promíchání samozřejmě větší....

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová