Očkování MMR po prodělaných nemocech. Bude lepší očkování odložit?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den, paní doktorko,

měla bych na Vás dotaz. Syn, 19 měsíců, má být očkovaný MMR na konci května. Od ledna tohoto roku byl však co měsíc nemocný - laryngitidy, v březnu herpangina a nyní 6. nemoc. S každou nemocí se však proklubal nový zub - stoličky a nyní čekáme dolní špičáky. Proto si myslím, že je vždy holt oslabený klubajícím se zubem a chytne nějakou virózu.
Přemýšlím však o tom očkování - náš pediatr říkal, že budeme očkovat nyní na konci května, že syn prodělal jen virózy, nikdy nebral atb, takže to nevadí. Já však váhám.

Nemá oslabenou imunitu?

Bude lepší očkování třeba o měsíc/dva odložit?

Ráda si poslechnu Váš názor.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k Vašim dotazům:
ad 1. Erupce dentice (klubání zoubků) někdy vede ke snadnějšímu průniku virů sliznicí a vzniku respiračního infektu. Vámi popisovaná nemocnost se mi jeví jako běžná, o imunitní defekt se nejedná.
ad 2. Jestliže je nyní chlapec aspoň dva týdny bez potíží, očkování vakcínou MMR bych neodkládala. Je ideální období.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová