Opakované záněty dýchacích cest u malého dítěte. Jak jim předcházet?

Zodpovězené
6. čer 2019

Dobrý den,

dcera 3,5 roku prodělala za tento rok několik nemocí - v lednu bronchitidu, ze které se vyklubal zápal plic, v březnu zvětšenou krční mandli a od dubna do teď neustále kašel a rýma (záněty). Několikrát přeléčena antibiotiky. Koncem června jdeme na odstranění zvětšené nosní mandle a v červenci na vyšetření na alergologii. Na imunitu nyní užívá Imunnotrofinu. Jde nějak předcházet opakovaným zánětům (homeopatika, tinktury) a držet dýchací cesty čisté? A jaký vitamín C byste doporučila? (ovoce a zeleniny moc nesní)

Mockrát děkuji za odpověď

Dobrý den,
po odstranění zvětšené nosní mandle obvykle dojde k významnému poklesu nemocnosti respiračními infekty.
Kdyby nemocnost pokračovala, je na místě alergologické vyšetření a léčba, dále podpora imunity - vitamín C ( kapky nebo nešumivé tabletky, přírodní zdroje jako je rakytník, citrony, ap. ), imunomodulace - Ribomunyl, Luivac, dále např. EpiCor obsažený v přípravku Sanimun. Ovšem základem prevence a léčby je péče o dýchací cesty - prokapávání nosánku mořskou vodou, výplachy konvičkou, inhalace Vincentky, klimatoterapie, lázeňská léčba.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová