Paragraf na dítě/matku. Jak to je, když je matka v porodnici?

Zodpovězené
25. lis 2022

Dobrý den,

zajímá mě, jestli má otec možnost čerpání nějakého paragrafu, když je matka v porodnici a doma je starší dítě, které dochází do školky.

O otcovské vím. Paragraf na matku, když je v nemocnici asi nejde?

Případně na dítě asi ano, ale nesmí zároveň chodit do školky.

Chápu to správně?

Děkuji

Dobrý den,

na tuto otázku bohužel neznám přesnou odpověď. Obraťte se s tímto dotazem na sociální odbor, tam by Vám měli poradit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká