Piha. Je běžné, že se takto objevují? Mám to nějak řešit, resp., kdy jít na kožní?

Zodpovězené
3. dub 2021

Dobrý den,

dceři (3 roky) se v létě objevila tečka pod uchem, od té doby se pozvolna zvětšuje. Je vystouplá, občas mi přijde zarudlá, ale nekrvácí, nesvědí.

Asi je to běžné, že se pihy takto objevují, že?

Mám to nějak řešit, resp. kdy jít příp. na kožní?

Moc děkuji!

Dobrý den,

ano, na kůži dětí se pihy mohou objevovat postupně. Pigmentaci doporučuji sledovat, bránit dráždění kůže (hřebenem, náušnicí, čepicí...), důsledně chránit před nadměrným osluněním, mmj. krýt krémem s vysokým ochranným faktorem. Při změně (zarudnutí, nápadné zvětšení, svědění, bolest, krvácení, ap.) doporučuji konzultaci s kožním lékařem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová