Potničky nebo nějaká alergie?

Zodpovězené
24. kvě 2023

Dobrý den,

syn má od včera vyrážku na obličeji a má to i na rukách a nohách. Nejsem si ale jistá, zda by to mohla být alergie z džusu, který jsem mu dala a nebo potničky z nosítka. Teplotu nemá a uplakaný také není.

Ve čtvrtek ho čeká 10měsíční prohlídka.

Stačí tedy, když k paní doktorce zajdu v ten čtvrtek, nebo bych měla raději hned.

Děkuji

Dobrý den,

kožní problémy se z fotografie hodnotí jen velmi těžko. Potřebovala bych se doptat na další informace (alergie v rodině, jiné známky alergie jako senná rýma, opakované bronchitidy apod., ...). Také bych potřebovala vědět, zda je to pouze začervenání či se jedná o pupínky. Zda to svědí, bolí apod.

Mohlo by se jednat o alergický projev. Potničky se mi zdají nepravděpodobné. Ma vyrážku i na nohách, které jsou z nosítka venku. Mohlo by se ještě jednat o parainfekční exantém (tj. vyrážka při jiném infektu). Ten se může teprve objevit.

Uvidíte, jak se vyrážka bude vyvíjet, ale myslím, že PLDD stačí navštívit ve čtvrtek, tedy zítra.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká