Proč má 3leté dítě tmavou moč? Užívá antibiotika Ospen, Pamycon a Dithiaden.

11. bře 2019
Dobrý den,

včera jsme byli s dcerou (3roky) u doktorky. Od středy měla horečky, v pátek ráno ji začalo téci z nosu a kašlat (spíše z toho jak jí tekla rýma do krku asi), doktorka dělala test, byl zjištěn spálový bacil v krku.

Dcera dostala antibiotika Ospen 750 sirup (první 3 dávky po 4 hod. a zbytek po 8hod.) na 10dní a dále dostala Dithiaden 1/2 na noc a Pamycon 4x denně.
Dnes, když se ráno vyčůrala měla hodně tmavou moč, tmavě oranžovou možná až do hněda, určitě tmavší než obyčejné po celé noci bez čurání.
Může to značit nějaký problém s moč. měchýřem nebo ledvinami? Nebo zbarvení moči můžou způsobovat výše zmíněné léky?

Párkrát za den si stěžuje na bolest břicha v okolí pupíku a pomáhá jí masírování, jinak na nějakou bolest nebo pálení při čůrání si nestěžuje (po mém dotazu na to říká že ne), frekvence čůrání určitě vyšší než obvykle není, možná spíš menší.
Dobrý den,

barva a hustota moči je ovlivněna množstvím vypitých tekutin i užívanými léky. Vámi popisovanou barvu bych tomu přičítala. Při kontrole dítěte po léčbě se běžně vyšetřuje ranní moč, čímž se situace ještě více objasní.

Bolest bříška v oblasti pupíku může být způsobena určitým střevním dyskomfortem při užívání antibiotik, doporučuji podat dcerce laktobacilus. Často bývá při angíně i břišní lymfadenopatie, což je přechodné zvětšení lymfatických uzlin v dutině břišní, tzv. "břišní angína". Stav se postupně spontánně upraví.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli