Prosím o pomoc-zácpa, chrapot, rýma, kýchání a zalepené oči. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
24. srp 2020

Dobrý den,

mám holčičku, v úterý jí budou 4 týdny. Od porodu je bohužel na UM, nerozkojila jsem se. V porodnici nás naučili na Bebu. Od porodnice nás trápí bříško, malá poplakávala, kroutila se. Pomohly kapičky a krém na bříško, ale jen na chvíli.
Od úterý má ale hrozné záchvaty pláče, při kterých mě ručičkama úplně štípe, kroutí se, má zácpu (dneska jsem ji pomohla teploměrem, protože jsem se na to už nemohla dívat). Chraptí, jakoby měla rýmu, kýchá a dnes jí začalo i téct z očí, má je zalepené.

Prosím, čím by to mohlo být?

K lékaři máme jít až za 3 týdny. Nemám mu raději zavolat?

Je mi malé líto a já jsem z toho už unavená.

Děkuji

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se zřejmě změnil zdravotní stav holčičky - počíná respirační infekt, zánět spojivek, možná ji něco bolí (ouško?). Doporučuji vyšetření dívky pediatrem, včetně výtěru krčku a odchycené moči, zároveň zahájit léčbu podle výsledku vyšetření.
Kupte si, prosím, rektální rourku, používání teploměru může vést k poranění rekta.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová