Protilátky v krvi proti zárděnkám po očkování. Jaká by měla být hladina IgG?

Zodpovězené
11. dub 2019

Dobrý den,

můžete mi prosím vysvětlit, co znamená výsledek lab. vyšetření krve u dcery na protilátky proti zarděnkám? IgG 2,63 IP ref.meze 0.00-1.00 IgM 0.08 IP ref. meze 0.00-1.00 Je očkováná jednou dávkou Priorixu ve 2 letech, nyní má 6 let. Hodnota IgG je označena vykřičníkem, je to dostatečná hladina protilátek nebo naopak nízká? S pediatrem budu teprve konzultovat.

Děkuji

Dobrý den,
nejsem biochemik, neumím přesně výsledky interpretovat, ale hladina IgG protilátek je vysoká a odpovídá imunizaci a to bud' očkováním nebo prodělanou infekcí. V případě Vaší dcery očkováním.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová