ACLA: IgG negativní, IgM středně pozitivní. To znamená?

eliotka
11. dub 2008

Ahoj holčiny, tohle mi napsala sestra do průkazky:

ACLA:
IgG negativní
IgM středně pozitivní.

Nevíte, co to znamená? Ptala jsem se známého hematologa a řekl mi, ať si toho nevšímám, že to má 10 % těhotných a nic se neděje.

licina
11. dub 2008

A kde to tam máš napsaný???

eliotka
autor
11. dub 2008

Jak je stránka Laboratorní vyšetření., třetí strana.

licina
11. dub 2008

Tak já tam nic takového nemám.
A nezkoušela jsi to přes vyhledávač na netu???
Jdu to zkusit.

licina
11. dub 2008

Tak jsem něco zkoušela, ale jsou tam odkazy na Boreliozu, chlamydie, bílkovinu v moči...
Já myslím, že to ve Tvém případě nic nebude.
To byTi to vysvětlil a něco by začal řešit....

eliotka
autor
11. dub 2008

Zkoušela a dozvěděla jsem se strašné věci. Proto jsem volala tomu hematologovi a ten mě uklidnil, že to nemám brát vážně podle netu. Že skutečně riziko není, akorát tedy bude opakovat za měsíc odběr. Na netu psali, že se může jednat o toxoplazmozu, on to vyvrátil, prý nesmysl. A prý když to je středně pozitivní, nemám si tho všímat. Ale net mě teda moc moc vyděsil! ☹

licina
11. dub 2008

A dělal Ti testy na toxoplazmozu??
Ty se dělají jen na vyžádání a platí se. Já si je nechala dělat. mám je nagativní, ale do průkazky mi napsal jen TOXO - nega

eliotka
autor
11. dub 2008

Nedělali, pokud to není právě to ACLA atd. Moje dr,. je nemocná, gynekoložka, tak nevím, s kým se poradit.

licina
11. dub 2008

Zkus na diskuzi ....pokračujeme ve třetím....... Paolin. Myslím, že ta se celkem dobře orientovala v těchto věcech. mě taky radila, když jsem měla na triplech zvýšenou jednu hodnotu. Myslím, že ejí manžel je nějakej genetik, či co....
Ale já bych vážně nepanikařila. Kdyny to bylo něco vážnýho, tak by Ti to MuDr. řekla, když to tam psala....
Snaž se být v klidu, i když já z vlastní zkušenosti vím, že to moc nejde...... 😉 😉

eliotka
autor
11. dub 2008

Tak jsem volala do pren. poradny a prý se jedná o srážlivost krve, ale že se nemám znepokojovat, že to záleží na mnoha faktorech, jaké byly právě v ten den odběru. Prý stačí, když přijdu do poradny za 14 dní a domluvíme se ev. na dalším odběru. S toxopl. to nemám co dělat.

licina
11. dub 2008

No tak vidíš....
To bude super.....
Hlavně pro mimise klídek 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru