Průjem bez horečky a bolesti břicha u 5 letého dítěte. Co to může být a jak nastavit jídelníček?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý večer.

Syn starý 5 let má 4. den řídkou stolici. Nebolí ho bříško, je veselý, chuť má k jídlu jako obvykle, bez horečky. Počet stolic zhruba 4-8x za den. Ve stolici není hlen a ani nezapáchá, má žlutou barvu. Dávám druhý den Enterol a Smectu.

Jaké byste doporučila pití a jídlo?

Děkuji za rady 🙂

Dobrý den,

syn zřejmě prodělává střevní virozu s lehčím průběhem. Váš postup léčby je správný, k pití podávejte slazený černý čaj, minerálku bez bublinek, Kulíšek. Zaved'te dietu, která je ke střevu nedráždivá a stolici spíše zahušťuje - rýže, mrkev, piškot, rohlík, banán - dočasně bezmléčnou. Dieta se postupně rozvolňuje, zařazují se vývarové polévky, brambory, bílé maso vařené. Nakonec se do jídelníčku vrací mléčné výrobky, naposledy čerstvé mléko.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová