Pupínky hrubší na hmat. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
6. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Synovi se udělaly před týdnem tyhle pupínky. Před pár dny to bylo úplně červené a spojené v jednu mapu. Nyní mažeme a viz. foto, krásně to zbělalo. Byli jsme u dr. a říkal, že by to mohly být potničky či kopřivka nebo alergie.
Peru v aromatické aviváži a minulý týden, 2 dny před pupínky, měl syn zmrzlinu, poprvé v životě, rakytníkovou. Byla hodně moc kyselá.

Myslíte, že by to mohlo být z toho?

Syn to má na stehně a trochu i na břiše a kousek na ruce. Jinak ekzém nemá nikdo znás v rodině, tak doufám, že to není. Syn neměl teplotu ani ho to nesvědí. Jsou to takové maličké pupínky, žádný hnis ani nic bílého z toho neteče. Já bych řekla, že buď ta zmrzlina nebo kopřivka.

Děkuji

Dobrý den,

podle Vašeho popisu a zaslané fotky se jedná o ekzém, tj. alergický projev.
Doporučuji režimová opatření, odstranění veškerých dráždidel z prostředí a samozřejmě dietní opatření. Kůži omývat a následně promazávat, udržovat vláčnou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová