Roztok Betadine na pupík. Jak užívat?

Zodpovězené
25. lis 2022

Zdravím,

mám doma 12denního chlapečka a dnes nám odpadl pupeční pahýl, jen pupík není úplně “hezký”, je docela zarudlý a vevnitř trošku hnisavý. Byli jsme u Dr,, ta nám předepsala Betadine s tím, že máme pupík kapat 3x denně.

Až doma jsme však zjistili, že nevíme, jakým způsobem Betadine používat - zda ředit nebo neředit (na krabičce je info o ředění, avšak Dr. o ředění nemluvila, tak zřejmě neředit, ale nevím, nerada bych malému ublížila) a také nevím, zda roztok klapnout přímo na pupík nebo na čtvereček gázy a potom to tím jakoby potřít...?

Děkuji za rady

Dobrý den,

Betadine se neředí. Nanáší se prostřednictvím čtverečků gázy na pupík.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká