Salmonela. Jak dlouho trvá a jak s ní zatočit?

Zodpovězené
8. lis 2022

Dobrý den,

prosím o radu. Syn (1,5) má už 14 dní salmonelu, stále přetrvává průjem a nyní se vrátily po 14 dnech i horečky a zvracení.

Jak dlouho salmonela trvá a jak s ní zatočit?

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkontrolovala bych výtěr z rekta (zda je salmonela stále pozitivní) cestou pldd a dle výsledků bych zvážila nasazení antibiotik. Jinak doporučuji běžný přístup k průjmovým onemocněním jako užívání probiotik a dieta.

Salmonela přetrvává několik dní, je nutné čekat na odeznění příznaků.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká