Salmonela. Jaké má salmonela příznaky?

Zodpovězené
17. čer 2019

Dobrý den,

může mít má dcera (7let) salmonelu?

2 dny ji trápí bolest břicha, vodnatý průjem, nevolnost. A tak mě zajímá jaké má salmonela příznaky, prosím?

Pokud se salmonela potvrdí i u pediatra (jdeme k němu až za 2 dny), jak vypadá u salmonely dieta?

Děkuji Vám.
Marta

Dobrý den,

k podezření na salmonelovou infekci střev vede : vysoká frekvence zelených vodových stolic, křečovité bolesti břicha, zvracení na počátku onemocnění, horečka.

Salmonelová infekce se, stejně jako i gastroenteritis ( průjmy ) jiného původu, léčí dietou a udržením dostatečného příjmu tekutin. Při nepříznivém průběhu nemoci je nutná léčba za hospitalizace. Je vhodné podávání laktobacilu po celou dobu léčby.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová