Skvrny. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
10. říj 2020

Dobrý den,

mému téměř šestiměsíčnímu chlapečkovi se zhruba ve čtvrtém měsíci udělali nejprve červené, postupem času světle hnědé skvrny. Zpočátku jsem se domnívala že se jedná o reakci na štipnutí hmyzem. Konzultovala jsem to i s pediatrem a myslel si totéž. Nicméně skvrny nemizí, naopak občas reagují např. na slanou mořskou vodu, vlhké oblečení, když se mi chlapeček pročůral plínkou. Okolí zčervená a útvar jakoby zvodnatí, nadzvedne se.

Co by to mohlo být?

Předem děkuji za odpověď.

S přáním pěkného dne

Lucie

Dobrý den,

pupínek se mi jeví jako zánětlivý - doporučuji jej potřít deznfekcí, šetrně kryt protrhnout a ošetřit atb mastí (Framykoin např ). Do zhojení nenamáčet, nedráždit těsným oděvem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová