Spánková apnoe. Máme to nějak řešit? Kam jít? Jak moc je to závažné?

Zodpovězené
18. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Můj syn trpí zřejmě spánkovou apnoe. Během spánku vynechává hodně nádechy, zadržuje dech, třeba půl minuty, a pak vydechne, někdy docela udýchaně. A hodněkrát za noc.

Máme to nějak řešit? Jak moc je to závažné?

Kam máme popřípadě zajít?

Syn o tomto problému vůbec neví.

Děkuji

Dobrý den,

z textu jsem nevyčetla, jak je chlapec starý, což při rozvaze o příčině hraje svou roli. Spánková apnoe by se měla objasnit, doporučuji informovat pediatra a domluvit s ním další postup (náběr krve, výtěr krku, ORL vyšetření, kardilogické vyšetření, popř. neurologické vyšetření). Závažnost apnoe se odvíjí od příčiny, většinou se dá dobře vysvětlit a vyřešit.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová