Spolknutá baterie. Může se problém objevit i po půl roce?

Zodpovězené
27. srp 2019

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem.

Už je to déle než půl roku, kdy jsem objevila na podlaze malou kulatou baterii. Nebudu Vás zatěžovat podrobnostmi. Jde o to, že vyšetření proběhlo zvláštně. Chci se jen ujistit, že pokud dcerce doteď nic nebylo, tak není možné, že by tehdy baterii spolkla, ani vdechla.

Moc prosím o odpověď.

Hezký den.

Dobrý den,

vdechnutí baterie bez klinických příznaků ( kašel, dušení, horečka , atd. ) je vysoce nepravděpodobné. Spolknutí baterie nelze zcela vyloučit - objasní jen RTG trávicího traktu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová