Svědivá vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
16. dub 2021

Dobrý den,

syn, 2,5roku, má už asi týden obsypané ruce od loktu, hodně ho to svědí. Jídlo ani prací prášek jsem neměnila. Zdá se mi, že se vyrážka pomalu rozšiřuje na bříško a nožičky. Zkoušeli jsme Bepanthen sensiderm krém, Cerave mléko i tekutý pudr. Je bez teplot. Jen občas zakašle a kýchá.

Poprosím o radu, co by to mohlo být.

Děkuji

Dobrý den,

vyrážka vypadá jako virového původu.
K usnadnění hojení doporučuji postiženou kůži omývat střídavě odvarem řepíku a vodou, mýdlem, pak osušit, nanést krycí krém (Sudokrém, zinkovku, případně Imazol pastu). Oblečení volné, bavlněné, bez pevných lemů. Při svědění dávat Fenistil 3x denně kapky, ev. i laktobacilus.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová