Trhání vlasů u 2,5leté dcery. Pomůže ostříhání na krátko?

Zodpovězené
6. srp 2020

Dobrý den,

zhruba dva, tři měsíce zpět si dcera občas vytrhla pár vlásků. Dnes jsem si všimla velkých vytrhaných chomáčů na zemi a zároveň plešky na její hlavičce.

Pomůže ostříhání vlásků na krátko? Nebo něco jiného?

Jsme normální rodina, mám pocit, že vše u nás funguje dobře.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

trhání vlásků je projevem psychického napětí, doporučuji psychologické vyšetření.
Ostříhání může mít kosmetický efekt, ale základní potíž to nevyřeší (najde si jiný způsob, jak tenzi uvolnit).

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová