Tuhá stolice s povlakem. Může za to Espumisan?

Zodpovězené
16. kvě 2021

Dobrý den,

syn, 1 měsíc, je plně na UM. Bohužel má občas problém se vyprázdnit, jak je stolice příliš tuhá. Podávám mu fenyklový čaj, vodu, probiotika a Espumisan. Espumisan jsem dávala předtím jen 3x denně max. Teď pár dnů jsem začala dávat před každým jídlem. Ale místo toho, aby byla stolice našlehaná, tak má pořad stejný problém. Pořad se snaží tlačit, ale moc mu to nejde. Teď jsem mu 2x obden pomohla rourkou, ale vyděsila mě barva stolice. K paní doktorce jdeme až ve středu.

Nemůže se jednat o krev? Nebo, že by to měl za následky ten Espumisan?

Přestanu ho teď dávat, abych viděla, zda bude změna. Ale i tak prosím o odpověď, co to muže být.

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že tuhou stolici způsobuje mléčná formule. Doporučuji změnit značku mléka (Sunar, Beba, Nutrilon...)

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová