Ucpaný slzný kanálek. Je možné, že způsobuje odlesk v oku?

Zodpovězené
23. led 2019

Dobrý den,

chci se jen zeptat ze zajímavosti. Co může způsobovat odlesk v tom očičku? Nedalo mi to před Vánoci spát, takže jsme byli u naší oční lékařky, ta mu očičko rozkapala a vyšetřila, a vše je v pořádku. Pak jsem se ještě jednou chtěla ujistit, tak jsem si zařídila oční vyšetření v nemocnici Motol. Paní doktorka udělala také důkladné vyšetření po rozkapání očí a vše je v pořádku. Proto by mě jen zajímalo, co může způsobovat ten odlesk? Od malička bojujeme s ucpaným slzným kanálkem, tak že by očičko bylo náchylnější?

Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,
podle Vašeho popisu bylo dítě dobře a opakovaně vyšetřeno očním specialistou, včetně očního pozadí. Ucpání slzného kanálku může vést ke zvýšenému slzení oka a lesku oční spojivky. Z fotografie to však není pro mne příliš zřetelné, proto bych doporučila opakovat vyšetření obou očí s časovým odstupem a doplnit neurologické vyšetření.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová