Váha dcery. Kolik by měla vážit? Je třeba s tím něco dělat?

Zodpovězené
10. kvě 2020

Dobrý večer,

měla bych otázku. Dcera, 4 roky a 8 měsíců, 102 cm a má 27 kilo. Jí hodně bílé Jogurty, ovoce, zeleninu, nesmažíme, občas dáme sladké pití ovšem ředěné vodou a občas čokoládu, a i to moc ne.
Má ekzém, tak dávám pozor, aby toho nekonzumovala moc nebo by se ospala. Teď je dva měsíce uzavřena školka, takže moc pohybu neměla. Jinak je hodně pohyblivá, jezdí na kole, běhá.

Myslíte, že bych s tím měla něco dělat a přidat více pohybu a jak?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

podle růstových grafů je hmotnost vysoko nad normou vzhledem k výšce. Dívka s výškou 102 cm by měla vážit maximálně 19 kg.
Doporučuji trochu snížit energetický příjem - úplně omezit sladké (včetně nápoje, byt' ředěného vodou), porce dávat přiměřené, jídlo nepřidávat.
Dbát na pobyt a pohyb venku (jak jsem psala v předchozí odpovědi - dítě by mělo být denně 5 hodin venku), na vycházky nebrat svačinu, jen vzít vodu na pití.
Vzhledem k věku patří holčička mezi malé děti, v růstovém grafu se nachází na dolní hranici, doporučuji pravidelně (např. každých 6 měsíců) kontrolu růstu, tj. její výšky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová