Co na zácpu v těhotenství

hasara33
19. bře 2019

Ahojky holky, jsem v 10 TT a trápí mě šílená zácpa, nikdy jsem na ní netrpěla takže nevím, jak si s tím poradit. Co vám nejvíce pomohlo nejvíce? Jinak jím hodně ovoce (ujíždím teď na něm 😀), snažím se převážně celozrnné pečivo, jogurty, zeleninu atd .. samozřejmě sem tam nějaké sladké ale jinak se spíš snažím stravovat zdravěji..o to víc nechápu tu zácpu ...děkuji za rady ☺️

lucifux
19. bře 2019

@hasara33 já hodně baštím jablka, luštěniny a ryby... Každý den sním aspoň jedno jablíčko. Hlavně hodně tekutiny, opravdu minimálně 2 litry.

ah1234
19. bře 2019

Skus svestkovu stavu 🙂

veronikacv
19. bře 2019

Mně pomáhají ovesné vločky k snídani 🙂 Pak taky kompoty nebo kefíry 🙂 Ale jsou dny, kdy zabere opravdu jen kafe.. 🤐

malinkaelinka
19. bře 2019

Měla jsem úplně to samé... za mě opravdu hodně pít, obecně jsem zjistila, že mám na těhotenství vyšší spotřebu vody a to piju odjakživa dost. Pak určitě zelenina v větším než velkém množství a pohyb... a bacha na čokoládu 🙂 🙂 a jestli tě to uklidní, po 12 tt problém zmizel a teď v 18 tt chodím veselé i třikrát denně :D

moly001
19. bře 2019

@hasara33 lactulosa sirup, může se v těhotenství

marketa1218
19. bře 2019

Také jsem trpěla pomohli trošku activie, takové ty jogurty na pití. A celkově více pít, já jsem nikdy moc nepila, ale v těhotenství teda mám daleko větší žízeň. Jinak ve druhém trimestru zácpa odešla a chodím téměř každý den a je to teda úleva 😁

emerencie
19. bře 2019

Já na zácpu trpěla celé první i teď ve druhém těhotenství..... nezabírá nic,někdy sklenice piva, ale jedinná moje jistota jsou glycerinové čípky....vím, že by se neměli užívat často, ale bez nich si to nedokážu představit.

tercasv
19. bře 2019

Já na to teď taky trpím, jsem ve 33tt a v lékárně mi poradili glycerinové čípky, ale jen občas a rozpustnou vlákninu Inulin nebo tak nějako. V balení je 25 sáčků a stálo to nějako do 100 Kč. Dá se to smíchat s čajem, džusem, jogurtem, nastrouhaným jablek. Chuť je mírně nasládlá 🙂

vercik83
19. bře 2019

Svestky

makronka222
19. bře 2019

pomohli az glycerinovy cipky. A to jen trochu.

amenophus
20. bře 2019

Jak uz bylo zmineno - hodne pit. Me pomahalo hlidat si pitny rezom, plus k snidani porridge a dzus a do dzusu jeste rozmichat lzicku psyllia. To psyllium mi tehdy doporucila porodni asistentka a fakt pomohlo.

hasara33
autor
20. bře 2019

Děkuji moc za rady holky 😉 pít se snažil hodně, vypiju tak 2 litry plus mínus takže v tom snad problém nebude ☺️ nicméně včera mi překvapivě pomohl česnek 😀😀😀

eukamaminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
eukamaminka
20. bře 2019

Také s tím mám problém (25tt). Jím hodně ovoce, piju kefir, ráno skleničku teplé vody a koupila jsem si i v lékárně sirup Fructolax. A mám stejně i tak problém.

netopejr
9. dub 2019

Meloun. Aspoň pul litru horkého čaje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru