Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
20. led 2024

Dobrý den,

prosím o radu. Můj 4měsíční syn má vyrážku za uchem (viz foto), potom ještě na noze a ručičce.

Prosím, co by to mohlo být?

Mažu Bepanthenem sensiderm, teploty nemá, ale u toho ucha to má takové zarudlejší.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí jen velmi těžko. Máte pocit, že vyrážka svědí (je dítě neklidné)? Je proteplená?
Mohlo by to být stále ještě novorozenecké akné, na které pomáhá odvar z řepíku lékařského.

Pokud je to proteplené, mohlo by se ale jednat o bakteriální infekci, na kterou by bylo třeba použít antibiotickou mast. Pokud to bude přetrvávat, nebo by se objevil nějaký hlen či hnis, doporučuji navštívit Vašeho PLDD.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká