Vyrážka. Co dělat?

Zodpovězené
27. únor 2023

Dobrý den,

dceři (čerstvě měsíční) se objevila vyrážka. Už ji trápí déle, ale byla nárazovitá, chvilku světlejší/tmavší. Začala na čele mezi očima, postupně se přesunula na tváře a nyní je již trochu i ve vláskách, na krčku a maličko nahoře na hrudníku. Mezi očima se jí udělaly žluté stroupky.

Prosím o radu, co mohu proti vyrážce dělat.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

z fotografie se kožní problémy hodnotí vždy špatně, nejsou dobře patrné. Mohlo by se jednat o novorozenecké akné. Na to pěkné zabírá vitamínová mast, kterou Vám namíchají přímo v lékárně. Je ale na předpis, tak musíte požádat o recept Vašeho pldd.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká