Vyrážka - žluté stroupky. Co s tím? Můžu mazat Sudocremem?

Zodpovězené
11. led 2021

Dobrý den,

můj 4týdenní syn se osypal. Minulý týden jsem si to neuvědomila a snědla jahody. Měl lehce vyrážku. Následně jsem objevila na krku spíše potničky. Teď mi přijde, že je to reakce citlivé pokožky na prostředí. Ve vláskách a na obočí nemá pupínky, ale spíše žluté stroupky - viz. foto.

Co s tím? Sudocremem to můžu máznout?

Děkuji

Dobrý den,

žlutavé stroupky svědčí o seborhoické dermatitis. Doporučuji omývat hlavičku několikrát denně odvarem řepíku, následně hojně promazat Infadolanem a po změknutí stroupky opatrně z vlásků vyčesat.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová