Žluté strupy v obočí a za ouškama - 6týdenní miminko

deee23
10. zář 2015

Dobrý den ženy, chtěla bych vás poprosit o radu, mám 6 týdenní holčičku a na obočí má velké žluté suché stroupky, poslední dva dny se jí začínají dělat i za ouškama, nevíte co to může být? Moc děkuji za příspěvky...

jamia
10. zář 2015

To bude nejspíš seboroická dermatitida, u kojenců velmi častý jev. Naše malá to měla na hlavě, namazala jsem jí hlavičku slunečnicovým olejem (z lékárny) a po pár hodinách to vyčesala hřebínkem a umyla a byl pokoj. Tady je k tomu nedávno založená diskuze - https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotni-problemy/seboroicka-dermatitida-jak-jste-se-ji-zbavili/

pajdousekk
10. zář 2015

jedná se o seboroickou dermatitidu, má to většina miminek,nemusíš se ničeho bát. My to měli taky. Naše dr nám na to nic nedala, ale sestra má známou dětskou sestřičku a ta nám na to napsala recept na speciální mastičku, která se míchá v lékárně. Ta nám docela pomohla. Každopádně to prober s dr a ona ti na to něco napíše.

elen222
10. zář 2015

přesně jak píšou holky, syn to měl taky. Je to z toho, jak se vlastně ta kůže, co se máchala tak dlouho v plodové vodě dostane na vzduch, laicky řečeno 🙂 . My jsme na to nic extra neměli, mazala jsem dětským olejíčkem a za nějakou dobu šly stroupky normálně lehce "odškrábnout" 🙂

no_title
10. zář 2015

pokud to mokvá po strhnutí a svědí, tak to může být také impetigo. To je také častá dětská nemoc, i když v tak nízkém věku nepravděpodobná. Na druhou stranu v nemocnici velmi snadno chytitelná.

kattyd
10. zář 2015

Malý měl seboreu na hlavičce, dr řekla ať to mazu bepanthenem a krásně to pak zmizelo

janawei
11. zář 2015

Náš prcek to měl i na čelíčku. Krásně na to zabral nějaký krém od Biodermy, bohužel už si nevzpomenu na název.

partyzanka91
11. zář 2015

ahoj naše Míša měla to samé - loupala se jí ouška, obočí pak měla ty šupinky až ve vláskách. Prý je to ještě nějaký pozůstatek z dělohy co se psotupně odlupuje. Nakonec se jí to úplně ztratilo ale už si nepamatuju v kolika měsících

kamino
11. zář 2015

Podivej se sem do wiki knihovnicky, napsala jsem tam svou zkusenost. Ty fotky tam jsou nase. Prcek mel hodne masivni a pomohlo az namazani materskym mlekem v kombinaci s ABC Baby sqam od Biodermy.

kamino
11. zář 2015

@partyzanka91 no prckovi jsou 3 roky a obcas se mu jeste udela.. jako pozustatek z delohy je blbost 😃