Zadní rýma u kojence. Co by pomohlo?

Zodpovězené
30. říj 2019

Dobrý večer,

řešíme už asi měsíc u 2měsíční dcery zadní rýmu. Je zahleněná, chrčí jí to v nose, k ránu se budí, jak se jí špatně dýchá. Dáváme mořskou vodu, Nasivin, kapky Fenistil, odsáváme přes vysavač. Odsajeme málo a malá chrčí dál.
Výtěr z nosu byl negativní, ale dostala Pamycon. Po 4 dnech nevidím zlepšení. Jinak je kojená, pije pěkně a na váze přibývá. Dětskou doktorku napadlo i vyšetření na cystickou fibrózu, takže nad tím musím pořád přemýšlet, jestli je to možné, když vyšetření z patičky v porodnici bylo v pořádku.

Děkuji za Vaši odpověď.
E.R.

Dobrý den,

screening metabolických vad byl v pořádku, takže bych o CF neuvažovala. Zkusila bych zavést antirefluxní režim včetně podání Nutritonu ( může být přítomen gastroezofagealní reflux, i bez ublinkávání, jež dráždí dýchací cesty ), výhledově dívence nechte udělat ORL vyšetření.

Pamycon jí kapejte do nosíku dál, celkem 7-10 dní.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová