Ze zelené rýmy zase vodnatá. Co s tím?

Zodpovězené
2. říj 2023

Dobrý den,

už jsem zoufalá. Syn měl laryngitidu, zelenou rýmu a kašel. Po 14 dnech ze zelené rymy mu začala téct zase vodnatá rýma.

Co s tím?

Už to celé trvá 4 týdny.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rýma se léčí podáním mořské vody v kapkách nebo ve spreji (dle stáří dítěte), poté řádně vysmrkat, aby byly dýchací cesty čisté a poté aplikovat Nasivin. Pozor, Nasivin je možné užívat pouze 7 dní. Dále můžete vyzkoušet proplachy nosní konvičkou.

Přichází podzim a s ním respirační infekty, které se mohou opakovat a navazovat na sebe. Jako prevenci můžete užívat potravinové doplňky k posílení imunity, otužování, pohybové aktivity.

Vyhýbat se kolektivu, ale to od školkového věku není možné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká