Čerpání řádné dovolené. Počítám správně?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda mám správně vypočítaný počet dnů řádné dovolené.
27.9. jsem z rodičovské dovolené přešla plynule na mateřskou dovolenou. Naše firma poskytuje 20 dnů dovolené. Za tento i příští rok budu mít díky MD odpracováno více než 60 dnů.
Dle mého výpočtu bych měla mít za tento rok nárok na 11,5 dne (krácení o 1/12 za prvních 100 zmeškaných dnů a za každých dalších 21 dnů o další 1/12). Za příští rok na plných 20 dnů. Je to tak správně?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel Vaše otázka je mimo můj obor a jsem schopná na tuto otázka odpovědět pouze obecně. Z toho důvodu Vám doporučuji se obrátit přímo na účetní, která Vám přesně spočítá na kolik dní dovolené máte nárok.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková