Jak postupovat u vymáhání peněz po osobě s exekucí? Soud jsme vyhráli.

Zodpovězené
1. kvě 2019

Dobrý den,

prosím o radu, jak dále postupovat. Vezmu to zkrátka.

Řemeslník nás okradl, dali jsme ho k soudu, vyhráli jsme ho. Exekutor zjistil, že řemeslník má na kontě dalších několik exekucí, majetek žádný, náš právník k tomu přistupuje tak, že máme prostě smůlu.

Řemeslníkova žena je na RD, čeká další dítě. Přece oba musí nějak živit rodinu, zřejmě pracuje na černo.

Co máme dělat? To máme opravdu mávnout rukou nad vyhraným soudem? Žádný trest? Nic se mu nestane? Podotýkám, že exekuce jsou v řádu šesti nul.

Děkuji.

Dobrý den,

nejsme specialisté na exekuce a podobné případy. U klientů se ale s podobnými dotazy setkáváme velmi často. Odpovím tedy pouze z pohledu jaké máme zkušenosti z praxe.

Bohužel i přesto, že jste soud vyhráli, tak dle toho co popisujete, není moc šancí, že svoje peníze někdy ještě uvidíte. Pokud daná osoba nevlastní žádný majetek, tak neexistuje nic, co by mohl exekutor zpeněžit na dražbě/aukci a uspokojit tak alespoň částečně věřitele.

Bude to přesně jak popisujete. Řemeslník bude pracovat načerno a tím pádem nemá žádný oficiální příjem, na který by mohl exekutor ,,šáhnout". Existuje nezabavitelné minimum, které ani exekutor rodině nemůže zabavit (dotaz ohledně manželky na RD). Přikládám i kalkulačku https://www.penize.cz/kalkulacky/nezabavitelne-....

Pokud to shrnu, tak podle zkušeností, které s klienty máme, žádné peníze od daného řemeslníka už nikdy neuvidíte, ani nejsou oficiální a legální cesty, jak peníze získat.

S pozdravem,
Zdeněk Hromek
tel: 736701225
email: zdenek.hromek@partners.cz