Jaké investice si zajistit?

Zodpovězené
31. led 2022

Dobrý den,

dá se s 1000 Kč investovat na trhu tak, aby to vyneslo např. plus 500 Kč?

A nebo u kterých obchodů či akcií se dá zúročit nejvíce, když mám jen a můžu investovat v řádu stovek?

Děkuji moc.

Dobrý den,

investovat ve většině případů můžete od 500 Kč měsíčně do různých fondů (akciové, smíšené, dluhopisové, nemovitostní). Zásadní je investiční horizont a zkušenosti investora. Takže odpovědět přesně, co by bylo nejlepší, se nedá. Ale pokud to vezmu obecně, tak na horizont investice 7 a více let, bych doporučoval fondy/instrumenty založené na akciích s předpokládaným výnosem 7-10 % ročně. Jedná se o předpoklad zhodnocení, výnos není garantován. Pokud se budeme bavit o nemovitostních fondech, tak zhodnocení cca 5% ročně při horizontu cca 5 let.

Pokud očekáváte, že vložíte 1000 Kč a výnos bude za měsíc 500 Kč, tak toho určitě není reálné dosáhnout bez extrémního rizika ztráty všech svých vložených prostředků.

Pokud byste chtěl/la rozebrat podrobněji, tak prosím napište více, případně zavolejte.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Hromek
tel: 736701225
zdenek.hromek@partners.cz