Koupě druhého bytu. Jsou daně, odpisy úroků apod. jiné než u první nemovitosti?

Zodpovězené
2. dub 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaké (nebo jestli vůbec) jsou daně atd. při koupi druhého bytu. Já vlastním 1 byt, bez hypotéky, bez zatížení, koupen ještě před svatbou (tj. psaný výlučně na mé jméno). Teď chceme pořídit 2. byt, z části na hypotéku. Ten by byl v sjm, pro manžela to bude první nemovitost.

Jsou tam pravidla, daně, odpisy úroků z daní nebo podobně, jiná než u první nemovitosti?

Nebo je to stejné a platí se jen daň z nabytí a úroky si může manžel odečíst z daní?

Já jsem doma.

Děkuji

Dobrý den,

ta pravidla jsou stejná jako u první nemovitosti. Zaplatíte daň z nabytí a pokud splníte podmínky pro odpočet daní, tak si můžete úroky z daní odečíst.

Martin Sládek