Baby Jogger City mini GT nebo Britax B-motion 3 plus. Který vybrat do města i na polňačky?

Zodpovězené
18. dub 2019

Ahoj,
prosím o tvůj názor 🙂

Potřebuju kočárek, který zvládne jízdu městem i po běžné lesní/polní cestě a dá se k němu dokoupit korbička. S houpáním už jsem se vnitřně rozloučila, ale nechci, aby byl kočárek úplně tvrdý. Jaké výhody/nevýhody má podle tebe která volba? A který bys z těchto dvou zvolila ty?

Případně máš tip na jiný podobný kočárek? Osobně jsem se po pročtení kvanta diskuzí klonila k Baby Joggeru, ale paní v obchodě pro popsané použití radila spíše Britax...

Díky moc 🙃

Ahoj!

Podle mě jsou vhodné oba. Otázkou je, co potřebuješ víc. Baby Jogger City Mini GT

Baby Jogger City Mini GT

je lehčí (až o 2 kg), kompaktnější volbou, ale má i o něco menší kola. Mně osobně to vyhovuje, zvládne i horší terén, ale přece jen to není 'tank'. Jeho výhodou je i méně šikmý sed. Nevýhodou je zase nepolohovací opěrka nohou (lze dokoupit / došít) a samostatné dokupování všech doplňků včetně dětského madla.

Britax B-Motion 3 Plus

je podstatně větší a těžší, tedy robustnější kočárek. Pokud plánuješ chodit vysloveně po lese resp. opravdu denně překonávat kořeny apod., lze vyšší váhu v takovém případě ocenit. Kromě váhy a menší skladnosti bych mu vytkla ještě zešikmený sed, který maminy řeší popruhem za zády, což ho drží výše (pokud jim to samozřejmě vadí).

Mou osobní volbou by byl Baby Jogger, protože mi vyhovují lehčí a méně místo zabírající kočárky, a rovněž manévrování a jeho skládání mi prostě vyhovuje - zejména do města. Také mi přijde tak nějak kvalitnější. ALE ty sama zvaž, jak moc těžký je terén, kde budete chodit, a zda v tom případě pro tebe nebude lepší bytelnější volba.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.