Britax Go Big nebo Britax B-Motion 4 Plus. Který je lepší pro zimní miminko?

Zodpovězené
4. zář 2019

Ahoj 🙂,

prosím o radu s výběrem kočárku, dvojkombinace pro zimní miminko.

Rozhoduji se mezi Britax Go Big a B-Motion 4 Plus.

Kočárek převážně do města + lehčí terén. Budu často skládat do auta a také nosit korbu či vložnou tašku ze sklepa/kočárkárny do 2. patra.

Víc se mi líbí Go Big + má větší přední kola, ale je dražší a po složení větší.

BM4+ mi přijde lehčí a skladnější a je levnější, ale má menší přední kolečka, takže by na zimu byly třeba dokoupit přední terénní kola, ale zas sporťák bude asi lepší než Go Big?

Díky za odpověď!

Bára

Ahoj!

Rozhodovat se mezi Britax Go Big a Britax B-Motion 4 Plus

Britax Go Big

Britax B-Motion 4 Plus

to je rozhodovat se mezi luxusním kočárkem a takovým běžným, obyčejnějším. Ono záleží, na čem lpíš. Totiž, jízdní vlastnosti, ovladatelnost (i v terénu), košík a jeho přístupnost, pohodlí pro dítě a rodiče (i pro otočnou sportovní část) - jsou podstatně lepší u go Big. Takže pokud potřebuješ co nejširší funkcionalitu a co nejpohodlnější jízdu, je to jednoznačně lepší volba (zejména, pokud nějak neřešíš finance a vejde se ti do kufru).

B-Motion Plus je jednodušší volbou pro méně náročného rodiče. Projede i jakž takž terén, ale odpružení je slabší, i jeho funkce. Výhodou je však rychlejší a o něco úspornější skládání (ale pozor, stále je to větší kočárek) i delší ložná plocha (neboť kočárek není otočný, nemusí dělat kompromisy ve velikosti lůžka (nedej se ale splést, Go Big má stále sporťák dost velký). Je zde také jednodušší a podstatně menší korbička, což není žádná zásadní nevýhoda, ale určitě ani výhoda. Tento kočárek doporučuji, pokud potřebuješ něco menší a neřešíš ani korbu, ani otáčení sporťáku.

Pokud si stále na pochybách a líbí se ti oba, možná by bylo dobré mít na začátek Go Big (vždy se dá prodat, je to velmi oblíbený model), a později pro starší dítko obstarat B-Motion Plus (fakt velký sporťák je nevýhoda pro malé baby, ale později zase výhoda).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.