Britax Go Big vs. Go Big2. Jaký je mezi nimi rozdíl, a je to opravdu ta vhodná volba?

Zodpovězené
23. zář 2019

Dobrý den,

prosím o pomoc při výběru kvalitního bytelného kočárku, který bude jak do města, tak i do terénu. A který pak vždy snadno prodám🙂.

Hodně zde chválíte Britax Go Big. Musím říct, že se mi také líbí a vážně o něm uvažuji. Žádný podobný jsem totiž zatím nenašla. Ještě snad mě zaujal ABC Design Viper 4, ale Big bude nejspíš o několik tříd výše, jestli se nepletu.

Existují vůbec další kočárky s podobnými parametry?

Na první dítě jsme měli Quinny Speedi a nebyla to zrovna šťastná volba. Našla jsem na něm tyto zásadní chyby, kterým bych se teď při výběru chtěla určitě vyhnout:
1. Tříkolka - velice špatná stabilita. Sporťák se nám jednou i dokonce převrátil, když se prcek vyklonil do boku. Přední kolo se pravidelně zvláště v horším terénu zaseklo (např. mezi kameny) a šlo s ním špatně hnout. Takže teď raději chci už jen čtyřkolku.
 2. Velice krátká boudička u hluboké korbičky i sporťáku.
 3. Nešel do úplného lehu.
 4. Zoufale malý košík, do kterého se téměř nic nevešlo.
 5. Tvrdý, žádné odpružení.
6. Mohl by být nepromokavý, ale to nejspíš není ani Britax Go Big.

Dále mě zajímá, zda je nějaký zásadní rozdíl mezi Go Big a Go Big 2. Všimla jsem si snad pouze bílé linky na kolech u Big 2. Navíc Go Big je v dostání v barvách, které mi více vyhovují. Hlubokou korbu bych chtěla koupit spíše bazarovou a chápu to správně tak, že bude pasovat jakákoliv korba Britax Go?

Předem děkuji za odpověď na moji trochu rozsáhlejší otázku. Věřím, že mi dobře a odborně poradíte.

Přeji pěkný den!

Ahoj!

pravdu máš, přesně Britax Go Big 2

Britax Go Big2

je o několik tříd výš, nejen tedy od kočárků značky ABC Design, ale ve své kategorii snad od všech. Výjimkou by se možná mohly nazvat skvělé kočárky značky Emmaljunga - zejména tedy linie NXT90 a NXT60.

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT60 Ergo

Toto jsou také cenově vyšší modely (porovnatelné ale s Go Big-em), zato však extrémně kvalitní a odolné kočárky vhodné i na více dětí za sebou, jakož i na horší terén. Kromě vyšší ceny je u nich ale specifický i design, který samozřejmě není jako u Britaxů - plus tedy o něco méně citelné odpružení (na Go Big se, co se pružení týká, málokterý moderní kočárek chytá - je to opravdu paráda...). Nenech se ale zmýlit, Emmaljunga jsou vynikající - a tedy i odpružené - kočárky, a dokonce s překvapivě dlouhou ložnou plochou na to, že se jedná o modely s otočným sedadlem - ale oproti Britax mají trošku nevýhodu - užší sedadlo a menší stříšky, které je ale zase dělají kompaktnější. Ty ale tedy vysloveně kompaktnost v požadavcích nemáš, plus tedy po Quinny Speedi Ti bude i robustnější kočárek jako Go Big připadat, myslím si, ok, co se skládání týká.

Quinny Speedi SX

Zpět tedy ke Go Big. Tvoje kritéria jednoznačně splňuje. Materiály nepromokavé jsou, jedná se o kočárek čtyřkolový, s úplným lehem, XXL nákupním košíkem, měkkounkým odpružením. Rozdíl s dvojkou jsou kromě vynoveného stylu kol s bílým kruhem i nové potahy (barvy, styly), ale také - tohle je asi nejlepší vylepšení - koženkou potažená rukojeť. Ta základní gumová totiž časem mohla prasknout. Nemyslím si ale, že uděláš chybu i se starším modelem - přece jen, i cena by na něj možná mohla být lepší. Co ale doporučuji - dej si pak tu rukojeť potáhnout koženkou i ty sama (maminky to běžně i šijí nebo prodávají na bazarech). Opravdu to i lépe vypadá, a tedy i nepopraská, což později (i při prodeji, který s tímto modelem bude podstatně jednodušší) oceníš. Korba Ti bude pasovat jakákoliv z řady Go - s tím, že doporučuji vyšší (určenou pro linie Next / Big), které mají navíc na stříšce kšilt (a ten se opravdu vyplatí mít).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.