Doporučení kombinovaného kočárku do 15tis. Kč, s otočným nekorýtkovým sporťákem, roztahovací stříškou a odpružením?

Zodpovězené
6. říj 2020

Dobrý den,

doporučíte prosím dvojkombinaci kočárku s následujícími požadavky?

  • otočné sezení po a ve směru jízdy
  • polohování nožiček
  • sportovní verze do lehu, nekorýtkové sezení
  • kola nemusí být nafukovací, ale s odpružením, aby zvládla alespoň nějaký terén
  • roztahovací stříška

Rozpočet: 14 tis. - 15 tis. max.

Prozatím, co by se mi líbilo, ale má to vždy nějaká ale...
Valco Snap Ultra Trend (bohužel nemá odpružení kol), jinak se mi moc líbí.
Joie Versatrax (přijde mi strašně krátká střecha).
Espiro Only (máte zkušenost?)

Děkuji moc 🙂.

Ahoj!

Při takovém cenovém ohraničení minimálně dvojkombinace určitě nečekej, že všechno bude 100% tip ťop přesně podle požadavků. Ono to nikdy nemá "vše" ani při vyšších rozpočtech, ale tedy čím níž jdeme, tím budou kompromisy větší.

Tvůj výběr je ve skutečnosti velmi fajn. Každý kočárek má něco své, ale i každý (i jiný) kočárek něco na vytknutí bude mít. Tvým úkolem je tedy nehledat ideální model, ale rozmyslet si, se kterým kompromisem budeš umět žít nejspíše.

Asi nejjednodušší řešení problému je podle mě u Joie Versatrax. V dané ceně nabízí pěkný výkon, a tedy ano, otevřenější sedadlo / kratší stříška je asi největší mínus. Stačí Ti však univerzální clona (nebo, v komplexnějším případě, je možné dát si ušít novou stříšku) a na zimu dobrý fusak, a si vybavená.

Joie Versatrax

Valco Snap Ultra Trend je dobrý, ale tvrdší městský kočárek, ale do města za mě úplně stačí. Řešení o cosi terénnější jízdy vidím v dokoupených Sport nafukovacích kolech, ale přidá to na ceně a jízda bude lepší jen částečně (určitě ale projdete horší nerovnosti dříve).

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Espiro Only je takový menší, nižší kočárek, také ne nějak měkce odpružený, ale ty nafukovačky už má, plus prostornou korbu a fajn sedadlo, které při skládání přeložíte do sebe, a to spolu s cenou vidím jako velké plusy. Podle mě projdete kde co, ale nižší cenu a s tím odvozený celkově levnější kočárek prostě za tu cenu prostě budeš mít - no já Only považuji za opravdu zdařilý ve svém typu a kategorii. Jen je tedy nižší, tedy ne nejvhodnější pro dvojmetrové tatínky.

Espiro Only 2020

Já ješté doporučím, abych dala na výběr i něco kontrastujícího, vyšší ABC Design Salsa 4 - měkce odpružený a prostorný...

ABC Design Salsa 4

A ještě jeden tip na kočárek Ti dám. Není nejskladnější, a ani stříška není nejdelší, ale je pohodlný i na terénu a celkově dobře udělán - Concord Wanderer. Z outletu Kiido ho dokážeš sehnat i opravdu levně. https://www.kiido.cz/B-40728-WC5-00126253/ nebo https://www.kiido.cz/B-40728-WC7-00157206/ nebo https://www.kiido.cz/B- 40728-WC7-00124082 / I zde "problém" kratší stříšky v protisměru vyřeší dodávaná clona, ​​a ve směru ledajaká univerzální...

Concord Wanderer

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.