Dvojkočárek FREESTYLE TANDEM. Jaká je skutečná recenze? Věkový rozdíl bude 18 m.

Zodpovězené
3. led 2020

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá tento kočárek pro dvojčata - zajímala by mě skutečná recenze. Cenově se mi zdá dost levný, děti budou 18 měsíců od sebe.

Děkuji za rady nebo případný typ na jiný kočárek. Chtěla bych něco lehce ovladatelného a lehkého.

Díky a přeji krásný rok 2020.

Ahoj!

Freestyle Tandem, jak je někdy uváděn, má originální jméno Eurobaby Onyx Tandem.

Eurobaby Onyx Tandem

Je to levný dvojčat, případně sourozenecký dvojkočárek pro méně náročné rodiče, ideální asi zejména na začátek (kvůli malinkému rozměru sedaček - i když, dvojčata často bývají drobnější, tak to není zase taková katastrofa). Prvním takovým negativem bych tedy nazvala prostornost - neboť prostorný není. Druhou pak kratší stříšky - ale clona to vyřeší. Snadno ovladatelný tento tandemový kočárek tak úplně nebude - ale to žádný tandem se sezením za sebou až tak úplně nebude. Třetí je opravdu dlouhá konstrukce, na níž, zejména v případě staršího a mladšího sourozence, bude těžiště rozhozené a tak zhoršené nejen na ovládání, ale i manipulaci při zvedání například na obrubník. Otázkou také je, jestli 18měsíční děťátko do toho malého sedáku vůbec nacpeš. Plusem, kromě ceny, je takový veselý design a také fajnový nákupní košík.

Pokud hledáš recenzi, jednu máme na slovenské Kočíkopédii: https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/eurobaby-...

Pokud ti jde o snadnou ovladatelnost, já osobně bych ti poradila side-by-side double - tedy dvojkočárek se sedadly vedle sebe. Ovládání je úplně někde jinde, a také prostornost je obvykle lepší. Nejideálnější, co se skladnosti a lehkosti týká, by byly neotočné modely jako Baby Monsters Kuki Twin, Baby Monsters Easy Twin (s vložnou taškou) - bylo by to praktické, i když je mi jasné, že pokud vyžaduješ plnohodnotně otočná sedadla, ne ideální. Ale při dvou dětech po sobě někdy člověk musí dělat kompromisy ...

Baby Monsters Kuki Twin

Baby Monsters Easy-Twin 3.0S Light

Z otočných koukni na Valco Snap Ultra Duo - snadná a praktická, dobře ovladatelná volba.

Valco Baby Snap Ultra Duo

Já osobně bych se raději dívala na lepší kočárky (pokud fakt tandem, tak potom např. Baby Jogger City Select z bazaru, než nové opravdu levné modely, popravdě.

Baby Jogger City Select

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.